FightClub

hashtag: #FightClubCZ

FightClub je real-time souboj vývojářů mobilních aplikací. V jedné místnosti proti sobě stojí dva týmy, dvě platformy, jedno zadání a jeden časový limit. Každý tým má jeden notebook a jeden projektor. V reálném čase, přímo před vašimi zraky, vytváří oba týmy mobilní aplikaci.

FightClub je divácký sport, během kterého ani publikum nemusí zahálet. Již dříve mohlo publikum komentovat dění a pokládat komentátorům týmů dotazy. Navíc jsme vyslyšeli vaše náměty a letos bude, vůbec poprvé, mít publikum v sále možnost se (zcela dobrovolně a nepovinně) zapojit přímo i do samotného klání!

FightClub má vždy jen jednoho vítěze, ale ve FightClubu není hlavní vyhrát, velkou ctí je i samotná účast. Právě účast ve FightClubu znamená mnohé o odvaze a kvalitách zúčastněných.

V každém týmu jsou dva programátoři, jeden notebook a jeden komentátor, který přímo na akci komentuje a podporuje postup svého týmu.

Nejde nám o “aplikace s hezkou grafikou”, mnohem důležitější jsou “aplikace s hezkou funkcionalitou”. Takže součástí týmů nebude grafik. Veškerou vizuální stránku bude mít na starosti samotný OS. Žádný tým a žádná platforma nebude preferována na úkor ostatních, sláva bude patřit všem a vítězům zejména.

Těšíme se na vás!

Minulé FightCluby

Úplně první FightClub, ještě s trochu odlišnou koncepcí, měl premiéru na Pražském DevFestu 2012, video z akce ke shlédnutí.

Druhý FightClub v ČR se odehrál letos na mDevCampu 2013, video z akce ke shlédnutí.